Kontakty:

Bc. Pavlína Millerová
sociální pracovnice
tel. 224 257 125
mobil 731 611 453
e-mail: pavlina.millerova@cssp2.cz

Lenka Kryštofová
vedoucí úseku pobytové služby Jana Masaryka
tel. 224 257 128
mobil 725 015 286
e-mail: lenka.krystofova@cssp2.cz

Ke stažení:

Pobytová odlehčovací služba neboli přechodný pobyt

Pobytová odlehčovací služba

Pobytová odlehčovací služba je určena pro rodiny, které se v domácím prostředí starají o svého blízkého, a na určitý čas potřebují v celodenní péči vystřídat a dopřát si odpočinek.

Pobytovou odlehčovací službu poskytujeme v Domově pro seniory Jana Masaryka čp. 34. Prostory domova jsou plně bezbariérové. Kapacita služby je 8 lůžek.

Komu je služba určena 

Vrací se Váš blízký z nemocnice a Vy potřebujete čas k zajištění podmínek pro jeho návrat domů? Čeká Vás rekonstrukce bytu a hledáte možnosti zajištění péče o Vašeho příbuzného? Potřebujete si odpočinout a načerpat novou energii? V těchto případech Vám nabízíme pobytovou odlehčovací službu.

Službu poskytujeme zdravotně postiženým, chronicky nemocným občanům starším 27 let a seniorům od 65 let.

Nabízíme

ubytování ve dvoulůžkových pokojích, které umožňují dostatek pohodlí a soukromí. Pokoje jsou vybavené vhodným nábytkem (např. elektricky polohovatelná lůžka, uzamykatelné noční stolky, malé ledničky, uzamykatelné skříně). Sociální zařízení je umístěné na chodbách.

celodenní stravu uzpůsobíme Vašim přáním, připravujeme ji ve vlastní kuchyni, po­dáváme 6x denně. Nabízíme rovněž jídla dietní, samozřejmostí je výběr ze snídaně, oběda, večeře a nápojů, které Vám jsou po celý den k dispozici.

podporu při běžných denních potřebách, zdravotně ošetřova­telskou péči

rehabilitační plán péče pro udržení a zlepšení Vaší hybnosti a schopnosti sebeobsluhy. Pro Váš volný čas připravíme nabídku rozličných činností (např. trénink paměti, doprovod na procházce apod.). V případě Vaší potřeby nabídneme rovněž základní sociální poradenství.

Po dobu poskytování služby se budeme snažit poskytovat výše uvedené činnosti dle Vašich zvyků a poskytneme Vám a osobám, které o Vás jinak pečují, podporu pro návrat zpět do domácího prostředí.

Kdo o klienty pečuje

Postará se o Vás kvalifikovaný tým pečovatelek, zdravotních sester, fyzioterapeutů, ergoterapeutů, aktivizačních pracovníků, sociál­ních pracovníků a vedoucích pracovníků. Jelikož u nás není stálý dohled lékaře, spolupracujeme intenzivně s prak­tickými lékaři, specialisty a záchrannou službou.

Kdy jsme tu pro Vás 

Nepřetržitě 24 hod denně, po celý rok.

Úhrada za službu

Zahrnuje cenu za ubytování 200 Kč/den, stravování 160 Kč/den, péče je hrazena částkou 120 Kč/hod dle skutečně spotřebovaného času.

Kompletní sazebník úhrad je k dispozici zde.

Jak postupovat, máte-li  zájem o naše služby

Před samotným podáním žádosti Vám doporučujeme obrátit se na sociální pracovnici Pobytové odlehčovací služby Jana Masaryka, která Vám poskytne informace o nabízené službě, poradí s podáním žádosti o službu a zodpoví Vaše dotazy.

Následně vyplníte formulář žádosti o službu včetně tiskopisu určeného pro Vašeho lékaře. Žádost i tiskopis pro lékaře jsou k dispozici  v záložce Ke stažení, dále na sociálním oddělení a na recepci Jana Masaryka, popř. Vám je můžeme zaslat poštou či e-mailem. Vyplněnou žádost lze odevzdat na sociálním oddělení v době návštěvních hodin pro veřejnost (tj. PO 9.00-12.00 a 13.00-16.30 hodin), na recepci Jana Masaryka, příp. zaslat poštou. Tiskopis zdravotního záznamu je nutno odevzdat vedoucí úseku pobytových služeb (osobně, poštou nebo na recepci v zalepené obálce označené jejím jménem).