Advent a Silvestr v domově Máchova

Letošní advent byl plný různých aktivit a akcí. V domově pro seniory Máchova jsme přivítali děti našich zaměstnanců, které společně se seniory tvořili keramické ozdoby, tašky, magnety, zvonečky a jiné krásné věci. Aby se jim lépe tvořilo, připravili jsme všem "pracantům" výborný štrůdl k čaji a kávě.

Po několikáté nás navštívil sbor Gabriel a vytvořil adventní náladu. Svůj program si sestavili z koled a vánočních písní z celého světa. Poslechli jsme si i krátký úryvek z České mše vánoční a na závěr jsme si všichni společně zazpívali. 

Abychom si užili vánoční atmosféru i mimo domov, stejně jako po jiné roky i letos jsme vyrazili ke sv. Ludmile na náměstí Míru, kde byl vánoční trh. Uznejte, že stánek se "svařákem" jsme nemohli minout. 

Radostí pro všechny je vždy vystoupení dětí z našich jeslí a ze školky. Mladší děti zpívaly koledy, starší předvedly kratší divadelní představení. 

V pátek před Vánocemi jsme si slavnostně prostřeli stůl a povídali si o vánočních zvycích, tak jak si je kdo pamatoval. Zpívalo se s dobrou kávou se podávalo cukroví, které si naši obyvatelé sami upekli.

Vánoce. Ježíšek přišel i k nám do domovů, aby potěšil klienty dárky, které si přáli.

Silvestr a loučení se starým rokem. K příchodu nového roku nám přišli zahrát bratři Pobudovi. Bavili opět celou společnost. Hrálo se, zpívalo, povídalo a kdo stíhal, i pil... bylo veselo.