Vaříme v klubu aktivního stáří

Saláty na léto

Míchaný salát s nivovým dresinkem    4 porce

Směs salátů (štěrbák polníček, čekanka, fenykl) asi 750 g,200 g bílá cibule,

mango 1 ks, 150 g nivy, 250 ml zakysané smetany, vinný ocet, 3 lžíce oleje olivového, 10 lžic bílého vína, sůl, pepř, cukr, 70 g vlašských ořechů.

Směs salátů poklademe nakrájeným mangem. ( celé saláty natrháme). Nastrouháme nivu a smícháme se zakysanou smetanou, osolíme a opepříme. Zálivkou přeléváme salát, sypeme nasekanými ořechy a natí z fenyklu.

Salát Nicos – 4 porce

250 g zelených fazolek, 350 g vařených brambor, 3 ks rajčata, 2 ks zelená paprika, 1 salátová okurka, 4 natvrdo vařené vejce, 250 tuňáka v oleji, 3 ks matesa, 120 g černých oliv.

Spaříme na 12 minut fazolky, rychle zchladíme a překrojíme. Brambory nakrájíme na kousky, rajčata na měsíčky. Očistěné papriky krájíme na nudličky, okurky na plátky, vejce na osminky, cibuli na kroužky.

Našleháme ocet s olivovým olejem, solí a pepřem, případně přisladíme.

Na talíř ozdobně klademe fazolky, brambory, zeleninu, vejce, okolo tuňák a pokrájené matesy. Posypeme nakrájenými olivami. Pokapeme dresinkem.

Salát s kuřecím masem a bylinkami  4 porce

Kuřecí prsa 300 g, 2 lžíce oleje, sůl, pepř, koření na drůbež, 1 ks pórek, 1 salátová okurka, 2 ks rajčata, 8 ks ředkviček, pažitka, kopr, petrželka listová.

Zálivka 3 lžíce vinného octa, 3 lžíce bílého vína, lžíce ostré hořčice, sůl, pepř, cukr, 10 lžic olivového oleje.

Kuřecí prsa osolíme, opepříme, posypeme kořením a necháme 1 hodinu odpočinout. Potom je opečeme na oleji. A necháme v teple.

Omytý pórek nakrájíme na nudličky, okurku rozkrojíme na čtvrtku a nakrájíme na plátečky, rajče na kostky.

Zálivka: našleháme olej s octem, hořčicí, solí, cukrem a pepřem.

Na talíře klademe zeleninu, přelijeme zálivkou a napovrch dáme pokrájená prsíčka. Vše posypeme pokrájenými bylinkami.